Територіальні органи ДФС
у Дніпропетровській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

Збір за місця для паркування транспортних засобів та туристичний збір

-

Газета «Дніпровська зоря»
від 11.03.11

Збір за місця для паркування транспортних засобів та туристичний збір

Статтею 10 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) визначено, що до місцевих податків і зборів належать, зокрема, збір за місця для паркування транспортних засобів та туристичний збір.
Відповідно до статті 12 Кодексу сільські, селищні, міські ради в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів, у порядку, визначеному Кодексом. При прийнятті рішення про встановлення місцевих податків та зборів обов'язково визначаються об'єкт оподаткування, платник податків і зборів, розмір ставки, податковий період та інші обов'язкові елементи, визначені статтею 7 Кодексу, з дотриманням критеріїв, встановлених розділом XII Кодексу для відповідного місцевого податку чи збору.
При прийнятті рішень про запровадження збору за місця для паркування транспортних засобів органам місцевого самоврядування необхідно визначити перелік спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів, в якому обов’язково повинні зазначатися місцезнаходження земельних ділянок, їх загальна площа, технічне облаштування, кількість місць для паркування транспортних засобів.
Разом з рішенням про запровадження збору за місця для паркування транспортних засобів місцеві ради затверджують перелік осіб, які уповноважені організовувати та провадити діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів.
При визначенні ставки збору сільські, селищні та міські ради враховують місцезнаходження спеціально відведених місць для паркування транспортних засобів, площу спеціально відведеного місця, кількість місць для паркування транспортних засобів, спосіб поставлення транспортних засобів на стоянку, режим роботи та їх заповнюваність.
При прийнятті рішення про встановлення туристичного збору слід врахувати, що до повноважень сільських, селищних, міських рад щодо податків та зборів належить визначення податкових агентів і ставки збору згідно із пунктами 268.3 і 268.5 статті 268 Кодексу.

Анатолій Мулик,
завідувач сектору Дніпропетровської МДП