Територіальні органи ДФС
у Дніпропетровській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Дніпропетровські митники в міжнародному аеропорті «Дніпро» вилучили культурні цінності 20-го століття

18.09.2019 -

У вівторок, 17.09.2019 року, в інформаційному агентстві «МОСТ-Днепр» відбулася прес-конференція заступника начальника митного посту – начальника відділу митного оформлення № 1 митного посту «Аеропорт» Дніпропетровської митниці ДФС Андрія Шульгана на тему: «В аеропорту «Дніпро» митники вилучили культурні цінності 20-го століття».

Андрій Шульган повідомив, що 14.09.2019 року в зоні діяльності відділу митного оформлення № 1 митного поста «Аеропорт» Дніпропетровської митниці ДФС, під час проходження митного контролю в міжнародному аеропорті «Дніпро» громадянин України, який відлітав з України до Відня, обрав спосіб проходження митного контролю «зелений коридор». На питання інспектора, чи є в нього предмети, що підлягають декларуванню, пред’явив для митного огляду офіцерський кортик 1945-1950 року виготовлення. Документи на право власності на кортик у громадянина були відсутні. Відповідно до наказу Міністерства культури і мистецтв України від 22.04.2002 року № 258  зазначений предмет обмежений до переміщення через митний кордон України. Дії громадянина мають ознаки порушення митних правил, передбачених ст. 471 Митного Кодексу України, та у відношенні даного громадянина складено протокол про порушення митних правил.

Також, 15.09.2019 року співробітниками відділу митного оформлення № 1 митного поста «Аеропорт» Дніпропетровської митниці ДФС, під час здійснення митного контролю пасажирів та багажу рейсу № 676 «Дніпро - Відень», у багажі одного з пасажирів виявлено 6 стародавніх журналів «История Живописи» Олександра Бенуа, видавництво «Шиповникъ» С.Петербургъ, 1913 року.

«Журнали не були заявлені за встановленою формою і знаходились у супроводженому багажі без ознак приховування. Ці друковані видання обмежені до переміщення через митний кордон України. У зв’язку з цим, співробітниками Дніпропетровської митниці ДФС у відношенні цього громадянина складено протокол про порушення митних правил, передбачених статтею 471 Митного Кодексу України. Предмет порушення митних правил тимчасово вилучено», - зазначив Андрій Шульган.

Він нагадав, що порядок переміщення культурних цінностей через митний кордон України визначений статтею 373 Митного Кодексу України, Законом України від 21 вересня 1999 року № 1068 «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей», зі змінами та доповненнями, та Інструкцією про порядок оформлення права на вивезення, тимчасове вивезення культурних цінностей та контролю за їх переміщенням через державний кордон України, затвердженої наказом Міністерства культури і мистецтв України від 22.04.2002 року № 258.