Територіальні органи ДФС
у Дніпропетровській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Податковий агент на вимогу платника ПДФО зобов’язаний надати довідку про доходи

24.04.2019 -

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що деклараційна кампаній – 2019 триває до 02 травня 2019 року (включно). Особи, які мають право на податкову знижку за 2018 рік, подають декларацію про майновий стан і доходи (далі – Декларація) по 31 грудня 2019 року (включно).

На вимогу контролюючого органу та в межах його повноважень, визначених законодавством, платники податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) зобов’язані пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою ПДФО, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій Декларації.

Норми визначені абзацом другим п.п. «в» п. 176.1 ст. 176 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

При цьому особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати на вимогу платника ПДФО відомості про суму виплаченого на його користь доходу, суму застосованих соціальних податкових пільг та суму утриманого ПДФО (п.п. «в» п. 176.2 ст. 176 ПКУ).

Довідка про доходи фізичної особи надається податковим агентом з метою заповнення податкової Декларації для реалізації права на застосування податкової знижки.

Враховуючи те, що затвердженої форми довідки про доходи, яку повинні надавати податкові агенти на вимогу платника ПДФО, нормами чинного законодавства не передбачено, то довідка надається у довільній формі, в якій, крім інформації про фізичну особу (П. І. Б, реєстраційний номер облікової картки, період роботи), зазначається сума нарахованого оподатковуваного доходу (помісячно та загальною сумою); розмір та сума податкової соціальної пільги; сума нарахованого та утриманого ПДФО).

Водночас, за допомогою меню «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини «Електронного кабінету» фізична особа – платник податків може сформувати «Запит про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків для заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи/декларації про доходи та витрати осіб, які звернулись за призначенням житлових субсидій», але виключно для отримання вищезазначеної інформації про себе.