Територіальні органи ДФС
у Дніпропетровській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Кам'янське управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертається з проханням до підприємців та керівників бізнес-структур сплатити борг з єдиного внеску

21.08.2019

«Станом на 01.08.2019 на території обслуговування Кам'янського управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області 6934 фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб мають податковий борг зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), який складає 174,7 млн грн», – зазначила начальник відділу погашення боргу Кам'янського управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Наталія Тесленко. Порівняно з початком року кількість боржників збільшилась на 922, сума боргу – на 37,3 млн гривень.

Чинним законодавством, яке регулює порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску, не передбачено розстрочення та відстрочення заборгованості по його сплаті.

Так, відповідно до частини 12 ст. 9 Закону України від 08 липня 2010 року  № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов’язаннями зі сплати єдиного внеску зобов’язань зі сплати податків, інших обов’язкових платежів, передбачених законом, або зобов’язань перед іншими кредиторами зобов’язання зі сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями, крім зобов’язань з виплати заробітної плати (доходу).

Частиною 8 ст. 9 Закону № 2464-VI встановлено, що страхувальники – роботодавці зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом, яким є календарний місяць.

У разі, коли останній день строку сплати єдиного внеску припадає на вихідний, святковий або неробочий день, останнім днем таких строків сплати єдиного внеску вважається перший робочий день, що настає за вихідним, святковим або неробочим днем (п. 11 розділу IV «Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 із змінами (далі – Інструкція).

До роботодавців згідно ст. 25 Закону № 2464 застосовуються штрафні санкції за несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску, а саме:

● одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів) – у розмірі 10 % таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум;

● у розмірі 20 % несплачених або несвоєчасно сплачених сум єдиного внеску.

Суми єдиного внеску, своєчасно не нараховані та/або не сплачені у строки, встановлені Законом № 2464, є недоїмкою (п. 6 частини першої ст. 1 Закону № 2464).

На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 % суми недоплати за кожний день прострочення (частина 10 ст. 25 Закону № 2464).

Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням  штрафів. (частина 3 ст. 25 Закону № 2464).

Контролюючий орган надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

Протягом десяти календарних днів із дня одержання вимоги про сплату боргу (недоїмки) платник зобов’язаний сплатити зазначені у пункті 1 вимоги суми недоїмки, штрафів та пені або у разі незгоди, оскаржити її в адміністративному або судовому порядку (п. 5 розділу VІ  Інструкції).

Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом (частина 4 ст. 25 Закону № 2464). Контролюючий орган протягом десяти робочих днів з дня узгодження вимоги надсилає її в порядку, встановленому законом, до органу державної виконавчої служби (частина 4 ст. 25 Закону № 2464, п. 5 розділу VІ  Інструкції).

Станом на 01.08.2019 на виконанні в органах державної виконавчої служби перебуває 709 вимог про сплату недоїмки по єдиному внеску на суму 18,1 млн грн, сформованих Кам'янським управлінням.