Територіальні органи ДФС
у Дніпропетровській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

«Як платник, що має статус внутрішньо переміщеної особи, може отримати податкову знижку за оренду житла?» прокоментували в Кам’янському управлінні

24.04.2019

На питання журналіста газети «Наш Репортёр» Віолетти Луньової: «Як платник, що має статус внутрішньо переміщеної особи, може отримати податкову знижку за оренду житла?» – відповідала головний державний ревізор-інспектор відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Кам’янського управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Яна Татаруля.

Яна Татаруля зазначила, що у 2018 році перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки (п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України), доповнено підпунктом, згідно з яким до податкової знижки дозволено включати суму коштів у вигляді орендної плати за договором оренди житла, фактично сплачених платником податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи.

Скористатися зазначеною податковою знижкою платник податку має право виключно за умови, що він та/або члени його сім'ї першого та другого ступенів споріднення:

не мають у власності придатної для проживання житлової нерухомості, розташованої поза межами тимчасово окупованої території України;

не отримують передбачених законодавством України бюджетних виплат для покриття витрат на проживання.

Для отримання податкової знижки платник податків - внутрішньо переміщена особа має право до 31 грудня 2019 року подати декларацію про майновий стан і доходи до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку. До декларації необхідно додати:

паспорт та код платника;

довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;

договір найму житла;

платіжні та розрахункові документи, що підтверджують факт сплати;

довідку про склад сім'ї ;

довідку про отримані доходи;

Наприкінці Яна Татаруля звернула увагу, що при оформленні такої податкової знижки у 2019 році беруться до уваги витрати, понесені платником після 04.10.2018 (дати внесення змін до Податкового кодексу України).

Коментар головного державного ревізора-інспектора відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Кам’янського управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Яни Татарулі «Как внутренне перемещенные лица могут получить налоговую скидку за затраты, понесенные на аренду жилья» опубліковано у газеті «Наш Репортёр» № 16 (334) від 17.04.2019 та на сайті інтернет-видання «Наш репортёр» 18.04.2019  за адресою:  

http://nashreporter.com/news/vvedena-nalogovaya-skidka-na-arendu-zhilya-v-kamenskom/