Територіальні органи ДФС
у Дніпропетровській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи задоволені Ви регулярністю оновлення наборів даних у формі відкритих даних на офіційному веб-порталі ДФС (sfs.gov.ua) та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (data.gov.ua)?

Здаєте в оренду нерухомість – сплатіть податки

14.06.2018

ДПІ у Соборному районі м. Дніпра Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що усі громадяни, що одержують дохід не від податкових агентів, мають щорічно подати в органи фіскальної служби податкові декларації про майновий стан і доходи за минулий рік. Відповідно до пп. 164.2.5 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) дохід від надання  майна в лізинг, оренду або суборенду включається в загальний річний оподатковуваний дохід платника податків.

Відповідно до пп. 170.1.2 п. 170.1 ст. 170 ПКУ особою, відповідальною за нарахування й сплату (перерахування) податку в бюджет, є орендодавець, який самостійно нараховує податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18% і сплачує його в бюджет протягом 40 календарних днів, наступних за останнім днем звітного кварталу. Крім того, сума отриманого доходу оподатковується військовим збором за ставкою 1,5%. Декларуються суми отриманого доходу один раз на рік  - до 1 травня року, наступного за звітним.

У випадку несвоєчасної сплати суми податкового зобов'язання, відображеної в річній декларації, платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в наступних розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу. Після закінчення встановлених строків погашення погодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Щодо особливостей оподатковування відносно фізичних осіб-нерезидентів, які володіють нерухомістю в Україні. Нерезиденти не можуть самостійно здавати таке майно в оренду (пп.170.1.3 п. 170.1 ст. 170 ПКУ), так як передача нерухомості в оренду можлива винятково через фізичну особу-підприємця або юридичну особу-резидента (уповноважених осіб), що виконують представницькі функції такого нерезидента на підставі письмового договору та виступають його податковим агентом стосовно таких доходів. Податковий агент з податку на доходи фізичних осіб зобов'язаний нараховувати, утримувати й сплачувати в бюджет податок від імені й за рахунок фізичної особи з доходів, виплачуваних такій особі.

Фізичній особі-орендодавцю потрібно до 1 серпня 2018 року сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в наданій нею податковій декларації.