Територіальні органи ДФС
у Дніпропетровській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Вторинні водокористувачі: особливості оподаткування

17.05.2018

ДПІ у Соборному районі м. Дніпра Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що з 01 січня 2018 року платниками рентної плати за спеціальне використання води є суб’єкти господарювання, що належать до первинних водокористувачів, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів без надання преференцій бюджетним установам, що належать до первинних водокористувачів.

Первинні водокористувачі – це ті, що мають власні водозабірні споруди і відповідне обладнання для забору води (ст. 42 Водного кодексу України).

Водокористувачі самостійно обчислюють рентну плату за спеціальне використання води щокварталу наростаючим підсумком з початку року, у якому було здійснено таке використання.

Розрахунок податкових зобов’язань з рентної плати за спеціальне використання води здійснюється у Додатку 5 до Декларації з рентної плати, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 17.08.15 №719 (в редакції наказу від 07.11.16 №927).

Отже з 01.01.2018 вторинні водокористувачі не є платниками рентної плати за спеціальне використання води. Такі вторинні водокористувачі, які отримують воду згідно договору на поставку води, та були платниками рентної плати за спеціальне використання води, востаннє визначають податкові зобов’язання за IV квартал 2017 року та подають декларації разом з Додатком 5 наростаючим підсумком з початку року за 2017 рік.

За наступні податкові періоди 2018 року вторинні водокористувачі не подають декларації разом з Додатком 5. При цьому заяву про виключення з переліку платників рентної плати за спеціальне використання води до фіскальних органів не подається.

         Зазначена норма передбачена п. 255.1 та п.п. 255.11.1 ст. 255 Податкового кодексу України.