Територіальні органи ДФС
у Дніпропетровській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних є більш зручним способом отримання інформації чим надсилання письмових запитів?

Про декларування доходів на зустрічі із ЗМІ

12.03.2018

Про особливості цьогорічної кампанії декларування доходів громадян розповіла  головний державний інспектор відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб та єдиного внеску території обслуговування платників ДПІ у Центральному районі м. Дніпра Марина Оксеверчук під час зустрічі зі ЗМІ.

Посадовець повідомила, що з 1 січня розпочалась кампанія декларування – 2018, яка триватиме до 1 травня поточного року.

 За січень – лютий п.р 55 мешканців  Центрального району м.Дніпра здекларували свої статки. Загальна сума доходів, що вказана в їх деклараціях – 6183,4тис. грн. При цьому додатково до сплати в бюджет нараховано: податку на доходи з фізичних осіб – 12,1 тис.грн., військового збору – 2,7 тис.грн.

Обов’язок щодо декларування статків виникає у випадку отримання громадянами у минулому році доходів, які не оподатковувались, зокрема, до таких доходів належать:

доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання в дарунок майна не від членів сім’ї першого чи другого ступеня споріднення, тощо;

при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема, операції з інвестиційними активами;

при отриманні іноземних доходів;

в інших випадках, передбачених законодавством, зокрема, при отриманні у власність майна за рішенням суду.

Також Марина Оксеверчук проінформувала про випадки, в яких декларація не подається, зокрема, від податкових агентів, які згідно з IV розділом ПКУ не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

 виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених IV розділом ПКУ;

від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок відповідно до IV розділу ПКУ;

у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно до цього розділу оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п.174.3 ст.174 ПКУ.

На завершення зустрічі податківець звернула увагу, що у 2018 році платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2017 року, податкову декларацію можуть подати впродовж усього року.

Всю необхідну інформацію щодо порядку заповнення та подання декларації можна отримати у Центрі обслуговування платників при ДПІ за адресою: м.Дніпро, вул. Княгині Ольги, 22 та за телефонами : 374-70-13, 370-38-89.

«Шановні платники податків! Виконайте свій конституційний обов’язок - декларуйте свої доходи та звітуйте вчасно!», – наголосила  Марина Оксеверчук на завершення заходу.