Територіальні органи ДФС
у Дніпропетровській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

19.06.2017

Днями, заступник начальника – начальник Солонянського відділення Дніпровської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області дала інтерв’ю журналістам місцевої газети «Любий край». Людмила Володимирівна повідомила хто є платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, які об’єкти підлягають оподаткуванню та які пільги передбачені законодавством.

Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток. Для фізичних осіб: за наявності у платника податку кількох об’єктів житлової нерухомості база оподаткування визначається виходячи з сумарної загальної площі таких об’єктів; за наявності у платника податку нежитлової нерухомості база оподаткування визначається з загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування. Для всіх за наявності у власності у платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи-платника податку, загальна площа якого перевищує 300 кв.м (для квартири) та/або 500 кв.м(для будинку), сума податку, розрахована відповідно до ПКУ, збільшується на 25000 грн. на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).

Якщо фізична особа у термін до 29 серпня 2017 року не сплатить податок відповідно до ст. 126 Податкового кодексу України до неї будуть застосовані штрафні санкції в розмірі: при затримці до 30 календарних днів  -10% від погашеної суми боргу; при затримці більше 30 календарних днів – 20% від погашеної суми боргу. Якщо податок не сплачується довгий час, майно продають за рішенням суду, зазначила Людмила Володимирівна.