Територіальні органи ДФС
у Дніпропетровській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

На питання громадян щодо декларування доходів, отриманих у 2017 році, відповіли під час інтернет-конференції у Кам’янській ОДПІ

27.04.2018

Начальником відділу адміністрування податків та зборів з фізичних осіб та єдиного внеску території обслуговування Кам’янської ОДПІ управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області Вітою Липовською проведено інтернет - конференцію з питань декларування доходів, отриманих громадянами у минулому році та права на податкову знижку.

Пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання, з якими зверталися платники податків під час проведення інтернет-конференції.

 Питання: Як визначити чи потрібно мені подавати декларацію?

 Відповідь: Обов’язкове подання декларації про майновий стан і доходи, отримані у 2017 році, передбачено для громадян, які отримували доходи, що підлягають оподаткуванню, але від осіб, які не є податковими агентами, а саме:

доходи від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та/або нерухомого майна;

дохід від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм);

інвестиційний прибуток;

вартість успадкованого чи отриманого у дарунок майна, не від членів першого та другого ступеня споріднення;

іноземні доходи.

Також, обов’язкове подання декларації у разі отримання громадянином доходів у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород від двох і більше податкових агентів.

Отже, якщо у 2017 році ви отримували вищезазначені доходи, ми запрошуємо Вас до податкової.

Питання: Знаю, що декларацію необхідно подати до 1 травня, але я знаходжусь у відрядженні і повернусь у місто 28 квітня. Чи працюєте ви у вихідні та святкові дні?

Відповідь: так, ЦОП при Кам’янській ОДПІ у святкові та вихідні дні працює:

28 квітня 2018 року – робочий день до 13 год. 00 хв.;

30 квітня 2018 року – робочий день у режимі чергування до 17 год. 00 хв.;

29 квітня, 1 травня 2018 року – вихідні дні.

Крім того, у зв’язку з тим, що робочий день 30 квітня 2018 року переноситься на
5 травня 2018 року, останнім днем строку подання податкових декларацій за звітний податковий період 2017, вважається 02 травня 2018 року.

Питання: Якщо договір на навчання укладено між вищим навчальним закладом та батьком студента, а заплатив студент, який не має самостійного доходу.  Чи має в такому випадку право на податкову знижку батько?

Відповідь: Так. Відповідно до ст. 32 Цивільного кодексу за згодою батьків неповнолітня особа має право на вчинення правочину. Отже, батько має право звернутися за податковою знижкою.

Питання: Чи має право на податкову знижку один із батьків студента, який платив за  навчання, якщо студент працював і отримував заробітну плату? 

 Відповідь: Відповідно до ст. 180 та 199 Сімейного кодексу України батьки повинні утримувати своїх неповнолітніх дітей (до 18 років), а якщо повнолітні діти продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, то батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років.

 Працюючий студент не перебуває на утриманні батьків, так як має свої джерела доходу у вигляді заробітної плати. Виходячи з норм ПКУ студент, який працює, сам є платником податку на доходи фізичних осіб. Відповідно до п. 164.1 ст. 164 ПКУ базою оподаткування є чистий річний оподатковуваний дохід, який визначається шляхом зменшення загального оподатковуваного доходу на суму податкової знижки.

 Таким чином, якщо студент протягом року одночасно навчався і працював, отримував заробітну плату, то право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року має сам студент за умови документального підтвердження понесених витрат на навчання, а не його батьки, так як він вже не перебуває на утриманні.

Питання: Якщо у 2016 році ми сплатили за навчання сина на 2 роки наперед. Чи можна скористатися правом на отримання податкової знижки?

Розмір плати за весь термін навчання, порядок оплати: разово, щороку, щосеместру, щомісяця встановлюються у договорі між ВУЗом та фізичною особою. Відповідно до Податкового кодексу до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного року платником втирати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами.

Оскільки витрати на здобуття  освіти платником у 2017 році не понесено, то право на податкову знижку за результатами 2017 року платник втрачає.