Територіальні органи ДФС
у Дніпропетровській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Шановні громадяни! Своєчасно прозвітуйте про отримані у 2017 році доходи

25.04.2018 -

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що з початку року триває кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у минулому році.

Останній день подання декларації для громадян, які зобов’язані подати податкову декларацію, і осіб, які провадять незалежну професійну діяльність – 2 травня 2018 року, а для громадян, які мають право на податкову знижку –  31 грудня.

Обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає при отриманні:

доходів не від податкових агентів;

від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування;

інвестиційного доходу;

іноземного доходу;

в інших випадках, передбачених Податковим кодексом України (далі - ПКУ).

До податкових агентів належать усі підприємства, підприємці, а також особи, які займаються незалежною професійною діяльністю, які нараховують та виплачують фізичним особам доходи у вигляді зарплатні, гонорарів, винагород за разову роботу, дивідендів, премій тощо. Саме такі податкові агенти відповідно до ПКУ несуть відповідальність за нарахування та сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету.

Якщо у 2017 році платник податків отримував доходи лише за участі податкових агентів, подавати декларацію про доходи йому не потрібно.

Якщо ж такі доходи він отримав без податкових агентів або отримав доходи, при отриманні яких особа зобов’язана подати декларацію, то така особа за результатами 2017 року повинна подати декларацію про доходи до  2 травня 2018 року.

На теперішній час громадянами Дніпропетровської області та фізичними особами надано 22 тисячі 756 декларацій про майновий стан і доходи за 2017 рік, що на 357 декларацій більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Загальна сума задекларованого ними доходу становить 1 мільярд 291 мільйон гривень, що на 83,5 мільйона гривень більше, ніж у   2017 році.

Податок на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті до бюджету, складає 52 мільйони 700 тисяч гривень, що на 11 мільйонів 500 тисяч гривень більше, ніж минулого року.

Сума військового збору до сплати складає 7 мільйонів 200 тисяч гривень.

Слід відмітити, що дохід понад 1-го мільйона гривень задекларовано 101 громадянином області. Загальна сума задекларованого оподатковуваного доходу становить 414 мільйонів 400 тисяч гривень. Сума податку на доходи фізичних осіб до сплати склала 18 мільйонів 200 тисяч гривень, сума військового збору до сплати - майже 20 мільйонів гривень.

Зауважуємо, що усі громадяни, які отримали у 2017 році доходи з-за кордону – спадщину, гонорари, авторські виплати, дивіденди або просто зарплатню, мають їх задекларувати. При цьому декларацію вони повинні подати незалежно від того, чи були з цих сум утримані податки.

Такі громадяни можуть надіслати декларацію поштою або звернутися до посольства чи консульства. Також вони мають право оформити довіреність своїм близьким в Україні, щоб вони подали декларацію, або подати її за допомогою електронних засобів он-лайн.

Так, з початку року 98 громадян Дніпропетровщини задекларували іноземні доходи, загальна сума яких складає 38 мільйонів 500 тисяч гривень. Наприклад, заробітчанином Т. задекларовано із країни Чехія іноземний дохід на суму          4 мільйони 700 тисяч гривень, з якого податок на доходи фізичних осіб до сплати в бюджет склав 860 тисяч гривень, а військовий збір – 70 тисяч гривень.

Тож, мешканцям Дніпропетровської області, які у минулому році отримували іноземні доходи, зокрема під час працевлаштування, зокрема на сезонних роботах за кордоном, необхідно задекларувати такі доходи та не зволікати з поданням декларації!

Разом з тим, ПКУ встановлено, що платник податку на доходи фізичних осіб має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

За попередніми результатами декларування 3 тисячі 194 громадянина задекларували податкову знижку. Загальна сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню з бюджету, складає майже 6 мільйонів гривень (за даними минулого року - 2999 декларацій на суму податку до повернення  4 мільйона 400 тисяч гривень).

Звертаємо увагу, що відповідно до норм ПКУ громадяни, які мають доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва), що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, розмір яких перевищує встановлені законодавством норми (2 гектари), при умові отримання таких доходів від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи, повинні задекларувати отримані доходи та сплатити за місцем реєстрації самостійно нараховані та зазначені у податковій декларації податок на доходи фізичних осіб у розмірі 18% та військовий збір у розмірі 1,5%.

Шановні громадяни, поспішайте своєчасно задекларувати отримані у минулому році доходи!

Декларування доходів – це виконання громадянами свого конституційного обов’язку, індивідуальний внесок у добробут держави.

Свідоме декларування доходів та сплата податків – вірний шлях до побудови європейського суспільства.