Територіальні органи ДФС
у Дніпропетровській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Щодо встановлення ставок місцевими органами самоврядування

02.03.2017

Податковим кодексом України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі – Податковий кодекс) передбачено, що за зверненням платників податків контролюючі органи безоплатно надають консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового законодавства (пункт 52.1 статті 52 Податкового кодексу).

Податкова консультація - допомога контролюючого органу конкретному платнику податків стосовно практичного використання конкретної норми закону або нормативно-правового акта з питань адміністрування податків чи зборів, контроль за справлянням яких покладено на такий контролюючий орган (підпункт 14.1.172 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу).

Контролюючі органи – органи доходів і зборів України у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України та іншими нормативно-правовими актами органів державної влади.

Згідно пункту 4 Прикінцевих положень Закону України від 20.12.2016 №1791-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році” установлено, що в 2017 році до прийнятих рішень органів місцевого самоврядування про встановлення місцевих податків і зборів, які прийняті на виконання цього Закону, не застосовуються вимоги підпункту 4.1.9. пункту 4.1 та пункту 4.5 статті 4, підпункту 12.3.4 пункту 12.4 та пункту 12.5 статті 12 Податкового кодексу та Закону  України від 11.09.2003 №1160-IV “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”

Також слід зазначити, що з 1 січня 2017 року до прийняття відповідним органом місцевого самоврядування рішення про встановлення ставок місцевих податків і зборів на 2017 рік, встановлені таким органом місцевого самоврядування ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки застосовуються з коефіцієнтом 0,5.

Ставки  по земельному податку встановлюються відповідно до статтей 274, 277 Податкового кодексу.

Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. (пункт 288.1 стаття 288 Податкового кодексу).

Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем, при цьому граничний розмір орендної плати повинен відповідати вимогам пункту 288.5 статті 288 Податкового кодексу.

Копії рішень місцевих органів влади щодо встановлення ставок по податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, а також земельному  податку в розрізі міст, сіл, селищ розміщені на сайті www.dp.sts.gov.ua

 

 

 

До списку