Територіальні органи ДФС
у Дніпропетровській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Який відображення з 01.01.2017 в податкових накладних кодів товарів та послуг згідно з УКТ ЗЕД та Державним класифікатором продукції та послуг?

20.02.2017

Законом України від 21 грудня 2016 року №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» (далі - Закон №1797) внесено зміни до Податкового кодексу України від  02.12.2010 №2755-VІ (зі змінами та доповненнями) (далі — ПКУ) в частині заповнення реквізитів податкової накладної.

Так, підпункт «і» п.201.1 ст.201 ПКУ викладено в новій редакції, відповідно до якої з 1 січня 2017 року при складанні податкової накладної запроваджується заповнення коду товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг - коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг.

При цьому платники податків мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду. У разі здійснення платниками податків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, код товару згідно з УКТ ЗЕД зазначається в податковій накладній повністю.

Зміни щодо складання податкових накладних, запроваджені Законом №1797 в частині зазначення в податковій накладній коду товару згідно з УКТ ЗЕД, застосовуються до податкових накладних, дата складання яких припадає на період з 1 січня 2017 року.

При цьому, до внесення відповідних змін до форми податкової накладної та порядку її заповнення при складанні податкової накладної код товару згідно з УКТ ЗЕД слід зазначати в графі 3 табличної частини податкової накладної.

Оскільки діюча форма податкової накладної не містить окремого поля для відображення коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, до внесення відповідних змін до форми податкової накладної та порядку її заповнення при складанні податкової накладної код послуги тимчасово не зазначається.

Відсутність коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг в податковій накладній, дата складання якої припадає на період з 1 січня 2017 року до дати набрання чинності відповідних змін до форми податкової накладної, не визначається як помилка, допущена при складанні такої податкової накладної.

Тобто, при здійсненні платниками податку, починаючи з 1 січня 2017 року операцій з постачання товарів у податковій накладній в обов'язковому порядку зазначається код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних і імпортних товарів - 10 знаків, для інших товарів - не менше 4 знаків). При цьому код товару згідно з УКТ ЗЕД зазначається на всіх етапах постачання товарів від виробника чи імпортера до кінцевого споживача та незалежно від дати придбання чи виготовлення такого товару (до 1 січня 2017 року чи після цієї дати).

Вищезазначені зміни стосуються також і розрахунків коригування до податкових накладних, які складаються з 1 січня 2017 року, незалежно від дати складання податкових накладних (до 1 січня 2017 року чи після цієї дати), до яких складаються такі розрахунки коригування.

Зазначена позиція ДФС України викладена в листі від 20.01.2017 №1312/7/99-99-15-03-02-17.

Відповідно до загальних положень Державного класифікатора продукції та послуг ДК 016:2010, даний документ узгоджено з класифікацією видів економічної діяльності (КВЕД) та Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД).

Структура класифікатора продукції та послуг ДК 016:2010 визначена на рівні секцій.

Послуга «Обробляння та розміщування безпечних відходів» відображена в секції Е «Водопостачання, каналізація, поводження з відходами та послуги щодо рекультивування» (розділи 36-36) за кодом «38.21».

Враховуючи вищенаведене, ТОВ «…» після внесення змін до форми податкової накладної та порядку її заповнення, при наданні послуг з  оброблення та видалення безпечних відходів має зазначати в податковій накладній код послуги, який відповідає  коду виду діяльності.

Також повідомляємо, що у разі якщо договором, крім постачання послуг, передбачено також постачання  товарів, в графі 3 табличної частини податкової накладної необхідно зазначати номенклатуру  товарів із класифікацією товару згідно з УКТ ЗЕД.

У відповідності до абз.1 ст.67 глави 11 Митного кодексу України від 13.03.2012 року №4495-VI  УКТ ЗЕД складається на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів та затверджується Законом України «Про Митний тариф України».

В УКТ ЗЕД товари систематизовано за розділами, групами, товарними позиціями, товарними підпозиціями, найменування і цифрові коди яких уніфіковано з Гармонізованою системою опису та кодування товарів.

Тобто, платник податку повинен самостійно визначити код товару згідно з УКТ ЗЕД відповідно до Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД, передбачених Законом України «Про Митний тариф України», з урахуванням пояснень і методичних рекомендацій Держмитслужби, та зазначити його в податковій накладній.

 

До списку