Територіальні органи ДФС
у Дніпропетровській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Щодо коригування фінансового результату до оподаткування на різниці

06.06.2016

Згідно положень п.134.1 ст.134 ПКУ, об’єктом оподаткування є:

прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього розділу.

При цьому, для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, об’єкт оподаткування може визначатися без коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень цього розділу. Платник податку, у якого річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, має право прийняти рішення про незастосування коригувань фінансового результату дооподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень цього розділу, не більше одного разу протягом безперервної сукупності років в кожному з яких виконується цей критерій щодо розміру доходу. Про прийняте рішення платник податку зазначає у податковій звітності з цього податку, що подається за перший рік в такій безперервній сукупності років. В подальші роки такої сукупності коригування фінансового результату також не застосовуються (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років) (п.п.134.1.1 п.134.1 ст.134 ПКУ).

 

Наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 №897, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 11.11.2015 за №1415/27860 та набрав чинності з 1 грудня 2015 року, затверджено форму Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, далі - Декларація.

В рядку 03 РІ Декларації відображаються різниці, які виникають відповідно до ПКУ (позитивні чи від’ємні), на підставі додатку РІ до Декларації, в якому підлягають відображенню :

1. Різниці, які виникають при нарахуванні амортизації необоротних активів (ст.138 розділу ІІІ ПКУ);

2. Різниці, що виникають при формуванні резервів (забезпечень) (ст.139, 141 розділу ІІІ ПКУ);

3. Різниці, які виникають при здійсненні фінансових операцій (ст.140 ПКУ);

4. Інші різниці, зокрема:

- Страхові резерви страховиків (ст.141 розділу ІІІ ПКУ);

- Різниці щодо операцій з продажу або іншого відчуження цінних паперів (ст.141 розділу ІІІ ПКУ);

- Інші різниці, передбачені розділом ІІІ ПКУ;

- Різниці, передбачені розділом І ПКУ;

- Різниці, передбачені розділом ІІ ПКУ;

- Різниці, передбачені Перехідними положеннями ПКУ (підрозділ 4 розділу ХХ ПКУ).

При цьому, у разі використання права на незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років) відповідно до п.п.134.1.1 п.134.1 ст.134 розділу ІІІ ПКУ, платником податку вказується факт про наявність рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці у спеціально відведеному місці Декларації.

Слід зазначити, що Декларація являється нормативно-правовим актом, який пройшов реєстрацію в Міністерстві юстиції України.

Таким чином, при прийнятті Дніпропетровським УВП УТОС рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці, про що було видано наказ по підприємству від 31.12.2015 №412, та відповідно зроблено позначку про наявність такого рішення у Податковій декларації з податку на прибуток підприємства за 2015 рік, Дніпропетровське УВП УТОС не має права на коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на усі різниці, що передбачені розділами І, ІІ, ІІІ та Перехідними положеннями ПКУ (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років).

 

Додатково:

 

Податкова консультація - допомога контролюючого органу конкретному платнику податків стосовно практичного використання конкретної норми закону або нормативно-правового акта з питань адміністрування нарахування та сплати податків чи зборів, контроль за справлянням яких покладено на такий контролюючий орган (пп.14.1.172 п.14.1 ст.14 ПКУ).

Згідно з положеннями ст.52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Контролюючі органи мають право надавати консультації виключно з тих питань, що належать до їх повноважень.

Для отримання консультацій з питань податкового законодавства радимо Вам у подальшому звертатись в усній формі до контролюючого органу, в якому Ви, як платник податків перебуваєте на обліку, в письмовій формі до контролюючих органів в областях та центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, а також із запитами до Інформаційно – довідкового Департаменту Державної фіскальної служби України за багатоканальним телефонним номером 0-800-501-007 (безкоштовно із стаціонарних телефонів). Режим роботи Інформаційно - довідкового Департаменту Державної фіскальної служби України з 8 год.00хв. до 20 год.00 хв. щоденно, крім суботи та неділі. Відповіді також надаються Контакт-Центром Державної фіскальної служби України факсом та електронною поштою через мережу Інтернет (idd@minrd.gov.ua).

До списку