Територіальні органи ДФС
у Дніпропетровській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій фізичним особам-підприємцям платникам єдиного податку другої групи

17.12.2015

Перехідними положеннями Закону України від 28.12.2014 року №71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» зазначено, що цей Закон набирає чинності з 01 січня 2015 року, крім абзаців п’ятнадцятого і шістнадцятого пункту 110 розділу I цього Закону (щодо змін до пункту 296.10 статті 296) стосовно застосування реєстраторів розрахункових операцій, які набирають чинності:

для платників єдиного податку другої групи - з 1 січня 2016 року.

Згідно пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу, реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку:

першої групи;

другої і третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов'язковим. Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

Таким чином, обсяг доходу за 2015 рік розраховується протягом календарного року, а саме з 01.01.15 по 31.12.15, та з 01.01.2016 року розпочинається розрахунок обсягу доходу за 2016 рік.   

Щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій з 01.01.2016 року платником єдиного податку ІІ групи з обсягом доходу за 2015 рік понад 100000,0 грн. при умові застосування безготівкової форми розрахунків за товари повідомляємо наступне. 

Згідно ст. 2 Закон України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (із змінами та доповненнями) (далі-Закон №265), розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Відповідно до вимог ст. 3 Закону №265, суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операцій з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов'язані:

- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Таким чином, платники єдиного податку ІІ групи з обсягом доходу за 2015 рік понад 1000000,0 грн. при здійсненні розрахункових операцій на місці проведення розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) з 01.01.2016 року повинні проводити розрахункові операції через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій.

Також повідомляємо, що нормами діючого законодавства не передбачено застосування санкцій у випадку перевищення ліміту обсягу доходу у календарному році в 1000000,0 грн. до моменту застосування реєстратора розрахункових операцій з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення.

До списку